Jak sladit vybavení?

Dům ještě neznamená domov. Ten si vytváříme mimo jiné i vybavením podle svých představ. Ovšem vybavení a bytových doplňků je na trhu obrovské množství ve všech možných designových stylech a barvách. Ale jak je sladit, abychom dosáhli požadovaného působení?

Jednou cestou je snaha o harmonii. Používáme pokud možno stejný styl. Tímto způsobem můžeme dosáhnout klidného prostředí. Takový prostor na sebe většinou nestrhává pozornost a vnímáme jej spíše podvědomě.

Nebo vytvoříme kontrast. Tím způsobem vyniknou protichůdné formy. V minimalistickém bytě září staré secesní křeslo jako šperk. Naopak v barokně vybaveném pokoji může takto zářit moderní jednoduchý designový kus nábytku.

Každopádně je dobré věnovat výběru a umísťování vybavení patřičný čas a pozornost a soustředit se nejen na to, co nový prvek interiéru přidá, ale také co mu ubere. I volný prostor, tok světla a možnosti průhledů mají svou hodnotu a často si jejich existenci uvědomíme teprve, až když je ztratíme.

Někdy může být situace natolik složitá, že je lepší ji svěřit do rukou odborníků. Proto se nebojte mi napsat a já Vám rád odpovím.