Co mohu čekat od architekta?

Architekt spoluvytváří kvalitní, hodnotné, krásné a fungující prostředí pro plnější a radostnější život. Ukazuje možnosti a příležitosti tam, kde jsou těžko odhalitelné. Naplňuje přirozené lidské tužby a především objevuje a tvoří krásu.

Architektura se od běžného spotřebního zboží velmi výrazně liší. Je to způsobeno jednak velmi úzkým sepětím s místem, kde se nachází, také je trvalejšího rázu a potom i investiční náklady jsou větší. Přetváření stávající architektury a formování nové je úžasná příležitost, jak zlepšit svůj život i životy okolních lidí a architekt je tu, aby Vám tuhle krásu zprostředkoval. U spotřebního zboží není moc šancí k ovlivnění toho, co od dané věci chceme. Jedinou možností je výběr a i zde často narážíme na problém s odhalením nepříjemností, které nám ztrpčují život. Není možné zevrubně výrobek prozkoumat a odhalit všechna úskalí. Často mohou pomoci spotřebitelské testy, recenze a zkušenosti jiných uživatelů, ale úplná spokojenost nemůže být zaručena nikdy. (Občas na něco naletím, jako malý kluk.) S architekturou se to má naštěstí úplně jinak.

Ve zkratce: Na architekturu je třeba se dívat jinak, než na spotřební zboží.

Architektura je svou podstatou transparentní a snadno uchopitelná součást každodenního života. Nemusíte být profesionálové v oboru, abyste mohli vnímat hodnotu architektury a žít s ní v souladu. Stejně tak nepotřebujete žádné znalosti a zkušenosti, abyste mohli společně s architektem vytvořit novou hodnotu, která bude odpovídat přesně Vašim touhám a potřebám a pozitivně ovlivní nejen Vaše životy, ale i životy vašich potomků a blízkých.

Ve zkratce: Architektura není jen věcí odborníků.

Architekt Vám tedy velmi srozumitelnou formou pomůže objevit netušené možnosti a provede Vás jedním z nejkrásnějších dobrodružství Vašeho života.

A především architekt je nadšený a zapálený pro tvorbu a určitě Vás tím nadšením nakazí